چقدرنصيحت، چقدر پند و اندرز ، خسته شده ام آيا برای اصلاح امور راه ديگری وجود ندارد ، بگذار اندکی به حال خود باشيم و در آب و هوای خاص خود بسر بريم و دمی از قيد و بندهای دنيای فرصت طلب و غارتگر خودرا رها سازيم و به هيچ قانونی پاي بند نباشيم وفقط و فقط به غوغای درون خود پاسخ دهيم ، ببين دردرون خود چه غوغايی برپاست عجب عالمی است می خواهد تمام سدها را بشکند و ازنو عالمی ديگر بسازد می خواهد از بيخ و بن همه چيز را بکند ، و خانه را تخريب کند و منزل نويی بسازد او به تعمير و مرمت اعتقادی ندارد او نمی خواهد مواد فاسد را مجددا احيا کند ، او می خواهد از ريشه بزند و همه جارا صاف و صيقلی دهد و درآن بنای محکم و آسيب ناپذير بسازد ، ديگر از اين ناهمواريها و پيچ و خم ها کاسه صبرش لبريز شده است ، تاکی بايد همينطور باقی بمانيم و هيچگونه تحرکی نداشته باشيم و خودرا مشغول بازيهای تکراری زمانه سازيم چرا بايد فراتر از زمان خود نباشيم ، ما کاری باذهنهای مريض و ويرانگر نداريم و حتی اعتقادی به اصلاح آنچنانی هم نداريم ، کاروان درحرکت است بايد سريعتر خودرا به کاروان برسانيم و ديوانه وار اين مسير را بپيماييم راهی به جز اين نداريم . هرکس توانايی و استعداد رفتن را دارد به مسيرخود ادامه خواهد داد ، آنهايی که غرق در اين دنيای فتنه گر ولی به ظاهر خوش اند از قافله عقب مانده اند و سرانجامشان روبه نابودی است ، آنان که شراب عشق را ننوشيده اند ازحيات چيزی نصيب شان نخواهد شد ، حديث عشق حديث ديگری است ، عاقل واقعی عاشق واقعی است ، درد عشق درد ديگری است اين درد را معالجی نيست ، هيچ طبيبی محرم رازش نباشد ، درد عشق دردمندی ندارد ، اگر دردمند عشق ناله کند آشنای معشوق است ، اگر دوست بداند برعاشق چه می رود ازجفای دشمن و جور رقيب باکی ندارد .

دردی است درد عشق که هيچش طبيب نيست

گردردمند عشق بنالـــــــــد غريب نيست

دانند عاقلان کـــــــــــه مجانين عشق را

پروای پند ناصح و قـــــــــول اديب نيست

 

/ 4 نظر / 2 بازدید
فاطمه

سلام خوبي ؟ مرسي كه اومدي من هم آپ كردم منتظرتم ... در سكوتي هراس انگيز ديده به راهي خالي از مسافر بودم ... نمي دانم كدام فرشته نامت را گفت و تو به جاده مسافر گشتي ...

رها

عشق از اول سرکش وخونی بود تا گريزد آنکه بيرونی بود

۞ کالاندرا ۞

سلام یار گرامی ممنونم از بازدید شما. پست های جدیدتان بسیار پر معنا است. رهایی از توهمات برون و پرداختن به درون بزرگترین انقلاب و تحول برای کشف حقایق است. برایتان آرزوی موفقیت دارم. با نظرتان در مورد لینک موافقم . انشاالله در اسرع وقت شما را به جمع یاران پیوند میدهم. « ما به صورت موجوداتي جداگانه،با سرشتي متفاوت در اين عالم خاكي ظاهر مي شويم،اما از آنجا كه هر قطره باران، بخشي از اقيانوس عظيم و بيكران است،ما نيز هر يك،بخشي از آن اقيانوس آگاهي هستيم،كالبد جسماني،با نور الهي در وجود....عشق را بيابيد،و نيز صلح دروني را كه در والاترين حقيقت غرق گشته و تنها مايل است، اين واقعيت را آشكار سازد، كه ما همه از يك خانواده واحديم،در پشت سر خود،صندوقهاي ترس و حسد و ناراحتي را بر جاي گذاريد،و با بالهاي درك و آگاهي پرواز كنيد تا وارد قلمرو بي انتهاي شفقت و مهر شويد.»

ليلی

رهايی از قيد و بندها اولين مرحله است برای پرواز و اوج گرفتن.