همياری

     

 

امربه معروف

شهروندی که وظايف شهروندان رابه آنها گوش زد نمی کند به اندازه شهروندی که به وظايف  خود عمل نمی کند مقصر است .

بهترين چيز

بهترين چيزی که می توانيد صرف شهربکنيد وقت است .

شهر قديمی

اگر می بينيد شهری سابقه ی تاريخی زيادی دارد و توانسته است سالم بماند بدانيد که خانواده هايی در آن زندگی کرده اند که ارزش زيستن دريک شهر سالم با بناهای محکم را می دانند.

شهردوستی

شهروندانی می توانند شهرخودرا دوست داشته باشند که ابتدا خودشان را دوست داشته باشند آينده فرزندانشان را دوست داشته باشند دوستان و همسايه هايشان را دوست داشته باشند و بالاخره شهر و کشور خودرا دوست داشته باشند .

همه چيز

کسانی که شهرخوب دارند همه چيز دارند.

همياری

شهرداری مسابقه ی عکاسی ترتيب داد با موضوع زندگی درشهر ، عکس های زيادی توسط شهروندان به مسابقه ارسال شد . هئيت داوران عکسی را به عنوان عکس نمونه معرفی کرد که درآن ، شهروندی دست فردی را که به زمين افتاده بود گرفته بود که او درزمين نماند!

نقل از کتاب شهرخوب و شهروند خوب تاليف دکتر غلامحسين عدالتی چاپ اول سال 83

ادامه .....                               برگشت به صفحه اصلی

 

/ 5 نظر / 5 بازدید
۞ کالاندرا ۞

سلام دوست گرامی توصیه های بسیار زیبا و پر محتوایی انتخاب کرديد. آیا حقیقتاْ جهان بی کران ما با همین کیفیتی که مشاهده میشود وجود دارد؟ منظور لسان الغیب از " تو خود حجاب خودي حافظ از ميان برخيز" چیست؟ ... منتظر نظر ارزشمند شما برای پست جديد هستم. پيروز باشيد.

* فاطمه *

سلام گلم نمی دونم پرشین بلاگ چرا پست آخرم رو نشون نمی داد اما الان مشکل حل شده و آپ کردم ... منتظر حضور مهربون و دوست داشتنیت هستم ... مسافر خسته ی من آمدی که من بار غمت را به روزگار بسپارم ؟ مسافر لحظه های بی کسی من آمدی تا همدم و همنفس من شوی ؟ اما چگونه ؟ تو خود می دانی ... منتظرتم ...

لادن

سلام .مرسی که به من سر زدی.من آپ شدم اگه دوست داشتيد بياييد.در ضمن منم موافقم که بايد برای شهرمان وقت صرف کنيم و مخصوصا برای ادمهای شهرمان

نداي آسمان

سلام علي جان مطالب جالبي بود. يادم چندتا پست ديگر رو هم به مسائل مربوط به شهر و شهروندي اختصاص داده بودي. فكر كنم به اين موضوعات علاقمندي. و البته موضوعات جالبيه كه كمتر كسي اينطور بهشون ميپردازه. اميدوارم موفق باشي ( به روزم)